NIEBIESKI KORALIK- konkurs czytelniczy klas II


marca 2017 r w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy klas II – „Niebieski koralik” . Trzyosobowe drużyny każdej z klas zmierzyły się z  zadaniami  związanymi z lekturą Marii Kruger pt. ”Karolcia”. Nad poprawnością udzielanych odpowiedzi i wykonywanych zadań czuwała komisja w składzie: p. wicedyrektor Ewa Cichońska, p. Anna Muniak i uczennica kl. VIb Zuzia Gliniecka. Dzieci prócz odpowiedzi na wylosowane pytania, nawlekały koraliki na sznurek, odgadywały znaczenie rekwizytów, opisywały zdarzenia z ilustracji. Trzeba przyznać, że wszyscy wykazali się ogromną znajomością losów bohaterów popularnej książki. Zdobyte punkty pozwoliły przyznać następujące miejsca:

I miejsce- kl. IId,  II miejsce – kl. IIa, III miejsce – kl. IIb i wyróżnienie – kl. IIc.

Na koniec uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i gromkie brawa od publiczności. Gratulujemy!

 


Skip to content