„Razem znieniamy internet na lepsze”.


9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, w tym roku pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Przez cały luty uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych działaniach propagujących bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Uczniowie klasy 6c przygotowali i przedstawili wszystkim uczniom w szkole scenkę teatralną przypominającą o zasadach bezpiecznego zachowania w sieci. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z cyklu „Owce w sieci”. Czwartoklasiści poznali witrynę Sieciaki.pl i przygotowali plakaty promujące bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie klas 5 wzięli udział w zajęciach z cyklu „321 Internet”, przygotowali prezentacje multimedialne „Bądź bezpieczny w sieci”. Zaś uczniowie klas 6 zagrali w edukacyjną grę decyzyjną „Rufus w opałach”, która pozwala zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa natrafia młody użytkownik nowoczesnych technologii i pokazuje, jak reagować w trudnych sytuacjach.
Podczas zajęć uczniowie mieli okazję nie tylko przypomnieć sobie szereg zasad związanych z bezpiecznym i świadomym korzystaniem z nowych technologii, ale przede wszystkim zauważyć rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online i uzmysłowić sobie, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

 


Skip to content