Z SIENKIEWICZEM PRZEZ KARTY POWIEŚCI


15 listopada 2016 roku włączyliśmy się do obchodów 100 rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji został zorganizowany dla gimnazjalistów szkolny konkurs wiedzy – „Życie i twórczość H. Sienkiewicza”. Reprezentanci II i III klas, odpowiadając na konkursowe pytania,  wykazali się sporą wiedzą na temat naszego sławnego pisarza. Poprawność odpowiedzi oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Bożena Strawa-Cieśla,  n-el j. polskiego pani Anna Rugała oraz n-el historii pan Przemysław Kurczewski. Zdobyte punkty wyłoniły zwycięzców i tak:  I miejsce zajęła kl. IIe, II miejsce – kl.IIIe,                     III miejsce – kl. IIf.     Gratulujemy!

Zwieńczeniem naszego spotkania było przedstawienie pt. „Z Sienkiewiczem przez karty powieści” przygotowane przez klasę Ib. Uczniowie wcielili się w role bohaterów sienkiewiczowskich utworów. Na scenie pojawili się: Nel ze Stasiem, Krzyżacy i król Jagiełło, Kmicic i Pan Wołodyjowski, Neron, Winicjusz i Ligia,  Zbyszko z Danusią oraz sam pisarz, Maciek i pani bibliotekarka. Pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy debiutu na „deskach szkolnej sceny”.

Izabela Zimnoch


Skip to content