BAŚNIOWY ŚWIAT JANINY PORAZIŃSKIEJ


3 listopada wspólnie z uczniami klas IIb i IId  upamiętniliśmy 45 rocznicę śmierci Janiny Porazińskiej. Urodzona 29 IX 1888r w Lublinie, swoje życie poświęciła pisaniu dla dzieci. Do licznego dorobku autorki zalicza się zbiory wierszy, baśnie, utwory sceniczne, a także redagowane przez nią pisemka dla dzieci. Utwory J. Porazińskiej przetłumaczono na wiele języków obcych, w tym chiński i japoński. Laureatka „Orderu uśmiechu” zmarła 3 XI 1971 r w Warszawie. Drugoklasiści mieli okazję poznać książki autorstwa J. Porazińskiej jakie w swoich zasobach posiada nasza biblioteka oraz wysłuchać  kilku jej wierszy i opowiadania pt. „Kozucha –kłamczucha”. Miejmy nadzieję, że chętnie sięgną po jej następne utwory, wpisujące się w klasykę polskiej literatury dziecięcej.

Izabela Zimnoch


Skip to content