XVI Dzień Papieski – Jan Paweł II – „Bądźcie świadkami miłosierdzia”


12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Był uroczysty apel prowadzony przez uczniów z klasy III F – Dominikę Suchodolską i Kamila Stasiewskiego.
Teksty o Janie Pawle II przeplatane były z prezentacją multimedialną o Miłosierdziu Bożym, którą przygotowała Pani Ewa Wechterowicz. Wysłuchaliśmy fragment przemówienia Ojca Świętego o miłosierdziu Bożym. Hymn o Miłości z wielką wrażliwością wyrecytował Konrad Piwcewicz. Chór szkolny pod kierunkiem Pani Anny Chadaj zaśpiewał Barkę, Bóg bogaty w miłosierdzie i Hymn ŚDM. Korytarze ozdabiały kolorowe prace plastyczne uczniów na temat uczynków miłosiernych.
Tradycyjnie sprzedawaliśmy kremówki papieskie. Dużą pomoc wykazali uczniowie – Natalia Grocka, Filip Niedzielski i Jakub Marchlewski. Zebraliśmy 650 złotych. Wszystkim bardzo dziękujemy. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy dla Moreen Kaimenyi na kontynuację nauki w szkole oraz na dożywianie dziecka w Kenii.

Organizatorem obchodów Dnia Papieskiego była Pani Józefa Chmura.


Skip to content