Wielki Turniej Wiedzy o SP nr 25


Dnia 28.09.2016 w ramach obchodów 50-lecia szkoły odbył się Wielki Turniej Wiedzy o Szkole dla klas IV-VI. Trzyosobowe reprezentacje uczniów wsparli wychowawcy oraz zaproszeni goście: przebywające na emeryturze nauczycielki p. Alicja Zielińska, p. Danuta Roszak-Makowska, p. Grażyna Arendt, p. Krystyna Czarnocka, p. Grażyna Migacz, p. Irena Ośka, p. Alicja Grynfelder. Nauczyciele wspólnie z uczniami wzięli udział w trzech rundach: I runda Milionerzy – test wiedzy z historii i tradycji SP Nr 25, II runda konkurencje związane z działalnością szkoły, III runda skojarz miejsce – puzzle przedstawiające znane miejsca w budynku szkoły i terenu wokół szkoły. Zmagania drużyn oceniało jury w składzie : wicedyrektor p. Ewa Cichońska, wicedyrektor p. Bożena Strawa-Cieślak, p. Izabela Zimnoch- nauczyciel biblioteki, p. Lidia Ścibisz – nauczyciel wspomagający w Gimnazjum Nr 10. Największe emocje wzbudziła konkurencja w oparciu o Wychowanie Komunikacyjne, w której zadaniem wychowawców był slalom na hulajnodze po wyznaczonej trasie. Wiedza naszych uczniów, poczucie humoru wychowawców oraz niesamowite zaangażowanie i wsparcie naszych zaproszonych gości przyczyniło się do wyrównanej walki o główną nagrodę w postaci dnia wolnego od sprawdzianów, klasówek i wszelkich stresów. Konkurencja ” 50 kółek na 50-lecie ” również zdecydowanie nie rozstrzygnęła sprawy. Dopiero dodatkowe pytania z historii szkoły zadane przez Jury pozwoliły wyłonić zwycięzców Wielkiego Turnieju Wiedzy o Szkole. I miejsce zajęła klasa V a z wychowawcą p. Anna Mackiewicz i przy wsparciu p. Alicji Zielińskiej. II miejsce zajęła klasa VI c z wychowawcą p. Katarzyną Drewniak i przy wsparciu p. Grażyny Arendt, III miejsce zajęła klasa IV a z wychowawcą p. Natalią Wieczorek i przy wsparciu p. Danuty Roszak – Makowskiej. Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i Naszym Kochanym Paniom Emerytkom za wspólną zabawę . Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy. Organizatorzy: Małgorzata Pawlikowska, Ewa Wechterowicz.


Skip to content