Europejski Dzień Języków Obcych


Guten Tag! Buongiorno! Hello! Tak przywitały nas klasy 1-3 szkoły podstawowej podczas konkursu „Europa z klasą” organizowanego w ramach Europejskiego Dnia Języków. Każda klasa otrzymała wybrane drogą losową państwo europejskie. Zadaniem całej klasy było wykonanie flagi danego kraju techniką dowolną oraz przygotowanie przebrania w kolorach występujących na fladze kraju, który klasa otrzymała do przygotowania. Było pięknie, wesoło i kolorowo! Komisja konkursowa była pod ogromnym wrażeniem pracy, wysiłku a także radości, którą dzieci wraz z wychowawcami włożyli w przygotowania do konkursu. I nie lada wyzwanie stanęło przed komisją! Poziom wykonanych prac plastycznych oraz przygotowanych strojów przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Po burzliwych obradach jury ustaliło werdykt. Miejsce pierwsze zdobyły: kl. 1a (Polska), kl. 2b (Włochy), kl. 2d (Niemcy). Miejsce drugie otrzymali: kl.2c (Grecja), kl. 2a (Francja). Na miejscu trzecim uplasowała się kl. 3a (Belgia). Natomiast wspaniałe wyróżnienia powędrowały do: kl. 3b (Holandia) i kl. 3c (Szwecja).
Serdecznie wszystkim gratulujemy! Uczniom i wychowawcom pięknie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów!

To były emocje! Europejski Dzień Języków za nami. A czekało nas nie lada wyzwanie. Klasy 4-6 SP miały okazję zmierzyć się w Wielkim Teleturnieju Wiedzy o Krajach Europejskich. Pytania dotyczyły zarówno słynnych postaci, zabytków, a także narodowych potraw, europejskich stolic i języków urzędowych w wybranych krajach Europy. Reprezentanci klas gimnazjalnych z kolei, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w Teleturnieju Językowym. Na początku, były to pytania związane z gramatyką oraz słownictwem języka angielskiego i niemieckiego. W drugiej części teleturnieju natomiast, uczniowie odpowiadali na pytania związane z kulturą państw Europy, odgadywali nazwy budynków na zdjęciach, słuchali znanych utworów europejskich zespołów. Po wielkich zmaganiach udało się wyłonić zwycięzców. W kategorii uczniów szkoły podstawowej, pierwsze miejsce oraz puchar zdobyli reprezentanci klasy 6c. Drugie miejsce zajęła klasa 6b, a trzecie miejsce zdobyła drużyna z klasy 5b. W kategorii uczniów gimnazjum, pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci klasy 2e, drugie miejsce zdobyła drużyna z klasy 3f. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa 3e. Dziękujemy za wielkie emocje i wspaniałą językową przygodę a wszystkim klasom biorącym udział w Europejskim Dniu Języków serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia za rok!


Skip to content