Akcja charytatywna ,,Rodziny Elbląga dzieciom Etiopii”.


 

W ramach obchodów XVIII Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny w dniach 30 – 31 maja 2016r. odbyła się w szkole akcja charytatywna pt. ,,Rodziny Elbląga dzieciom Etiopii’’.Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas na korytarzu szkolnym sprzedawali płyty CD o Etiopii, na których zostały nagrane 2 filmy i zdjęcia z Sierocińca prowadzonego przez Siostry Misjonarki Miłości. Zgromadzenie zostało założone przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty. Zebrano 500 . Dochód ten został wysłany do Addis Abeba – stolicy Etiopii i przeznaczony na pomoc głodnym i chorym dzieciom z Afryki. Z całego serca dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom szkoły a także Rodzicom i Dzieciom, za dobre serce i przekazane środki materialne dla najuboższych dzieci z Sierocińca w Etiopii. 


Skip to content