Kwesta – Żonkilowe Pola Nadziei


Co roku, w wielu miejscach na świecie tysiące ludzi bierze udział w programie „Pola Nadziei” sadząc cebulki, propagując zasady opieki paliatywnej poprzez edukację społeczną oraz kwestując na rzecz hospicjów, dając w zamian żonkil-kwiat symbolizujący nadzieję.

W sobotę –  16 kwietnia  2016 roku nasi wolontariusze włączyli się w akcję, kwestując w hipermarkecie – Leclerc. Akcja miała na celu wesprzeć finansowo leczenie i rehabilitację osób terminalnie chorych, przebywających w Elbląskim Hospicjum.

Łącznie ze SP i gimnazjum brało udział 16 osób. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc. To dzięki waszemu zaangażowaniu rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

J. Chmura- opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Misyjnego


17.04.2016r. w parafii Błogosławionej Doroty z Mątów Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w kweście na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Po Mszach Świętych uczniowie wręczali żonkile i naklejki by w ten sposób podziękować parafianom za dobre serce i pomoc finansową dla ciężko chorych ludzi z Hospicjum Elbląskiego.

Opiekun Koła – Maria Szydłowska


Skip to content