Wyniki konkursu plastycznego „KOT-ULUBIONY BOHATER LITERACKI”


W nawiązaniu do Światowego Dnia Kota oraz w celu promocji czytelnictwa, biblioteka szkolna ogłosiła w styczniu konkurs pt.” Kot – ulubiony bohater literacki”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem  chcieli poznać losy kocich bohaterów wypożyczając takie pozycje książkowe jak: „Przyjaciele Konstantego”- A. Augustyna, „Historie kotków”- Vago, „Kaspar, książę kotów”- Marpurgo, „Przygody kota Filemona” – S. Grabowskiego, „Chory kotek” – Jachowicza, „Kotek, który szukał czarnego mleczka”- Behlerowej, „Kot w butach” itd.

Wpłynęło ponad 20 prac plastycznych, których autorami byli gł. uczniowie klas I-III. Komisja w składzie pań: H. Wociechowskiej, K. Drewniak i A. Gzelli wyróżniła prace najbardziej pomysłowe, estetyczne i samodzielnie wykonane przez dzieci.

Laureaci konkursu to:

I miejsce-     Zuzia Pacholska z kl. IId („Przygody kota Filemona”)

II miejsce –  Julia Starzyńska z kl. Ib („Kot w butach”)

III miejsce- Juliusz Bołtryk z kl. Ia („Chory kotek”)

Wyróżnienia otrzymali:

Wszystkim laureatom gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody i drobne upominki dla każdego już wkrótce :). Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wystawy prac na górnym korytarzu przy bibliotece oraz w czytelni szkolnej.

DSC05885 DSC05884 DSC05883 DSC05882 DSC05881 DSC05879 DSC05886


Skip to content