W kl.3a odbyła się lekcja prowadzona przez panią stomatolog. Dzieci dowiedziały się jak uniknąć próchnicy i jak dbać o jamę ustną. Na koniec zdawały egzamin z prawidłowego mycia zębów. Dziękujemy mamie Antka za zorganizowanie zajęć.

Jednym z październikowych bloków tematycznych w oddziałach przedszkolnych jest zdrowe odżywianie. Grupa 0a podczas zajęć kulinarnych w pierwszych tygodniach października przygotowała zdrowe koktajle owocowe, a na degustację zaproszeni zostali koledzy i koleżanki z grupy 0b.

Zajęcia o zdrowym odżywianiu w grupie Oa - poznajemy wartości odżywcze warzyw - wykonujemy pyszne i zdrowe kanapki podczas zajęć kulinarnych.

Grupa 0a wartości odżywcze owoców zna! Podczas zajęć kulinarnych z kręgu tematycznego o zdrowym odżywianiu dzieci przygotowały pyszne szaszłyki owocowe.

,,Cebulka, cebulka okrągła jak kulka....” W dniu dzisiejszym klasa 2 b w trakcie zajęć poznała właściwości zdrowotne cebuli i cytryny. Wkraczając w październik i sezon przeziębień uczniowie przygotowali "Syrop z cebuli", który jest od wieków stosowany jako naturalny lek na przeziębienie i kaszel. Uczniowie przygotowali również plakat zachęcający wszystkich uczniów Naszej Szkoły do samodzielnego przygotowania " Domowego lekarstwa" we własnych domach.