DEUTSCH HAT KLASSE- NIEMIECKI MA KLASĘ!

Niewątpliwie klasa od języka niemieckiego w naszej szkole przeszła w ostatnich miesiącach metamorfozę. A wszystko dzięki grupie uczniów z gimnazjum, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie Goethe – Institut na zaaranżowanie przestrzeni do nauki języka niemieckiego. To oni konsekwentnie , przez pięć miesięcy wprowadzali zmiany w sali nr 8, pozyskiwali sponsorów, promowali naszą szkołę. Dzięki przychylności firmy MEBLE WÓJCIK udało się wykonać okleiny na ławki przedstawiające informacje krajoznawcze o landach niemieckich. Założyliśmy m.in akwarium z rybkami oraz GARDEROBĘ- czyli szafę z ubraniami, które będziemy wykorzystywać przy przedstawianiu dialogów. Przed nami jeszcze kolejne pomysły na pozytywne zmiany, mimo, że konkurs został już zamknięty. Czekamy z niecierpliwością na jego wyniki, a konkurencja jest spora, gdyż aż 79 szkół w Polsce bierze udział w projekcie.

Tymczasem zapraszamy do sali nr 8, aby nacieszyć oczy i głowy wiedzą o najpiękniejszych miastach w Niemczech, Parkach Narodowych, sławnych postaciach.

Przedstawiamy krótkie sprawozdanie z przebiegu prac nad aranżacją sali!

6. maja 2016 zostanie na długo zapamiętany przez uczestników konkursu „Deutsch hat Klasse”, którzy za swoją pracę i wysiłki w kierunku aranżacji klasy od języka niemieckiego otrzymali wyróżnienie w formie zaproszenia na koncert niemieckiego rapera i hip- hopowca CHEFKET’a.
Na koncert, któremu patronował Goethe- Institut udaliśmy się 15- osobową ekipą. Klub Ucho w Gdyni, gdzie miał odbyć się koncert, znaliśmy tylko ze słyszenia jako jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc na kulturalnej mapie środowiska studenckiego w Trójmieście. Z stylem muzycznym Chefketa zaznajomiliśmy się przed koncertem, podczas spotkania organizacyjnego. Na początku nie wszystkim udzielił się entuzjazm w związku z gatunkiem muzycznym, który reprezentuje Chefket. Ale  sceptycy szybko zmienili zdanie po usłyszeniu Chefketa na żywo. Muzyk zjednał sobie publiczność swoim talentem, otwartością i dowcipem.
Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wracaliśmy po koncercie do domu-
DER 6. Mai WAR EIN GUTER TAG

W roku szkolnym 2015/16 uczniowie klas VI wzięli  udział w projekcie edukacyjnym „Koduj z klasą” realizowanym przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i współfinansowane ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Głównym celem projektu było upowszechnienie nauki programowania w intuicyjnym języku Scratch.
Projekt realizowany był podczas zajęć lekcyjnych w klasach VI a także w ramach zajęć koła komputerowego.

Kilkumiesięczna praca naszych uczniów zakończyła się sukcesem. Otrzymaliśmy Certyfikat „Koduj z klasą”!

 

CODE WEEK 2016

W dniach 15 – 23 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania – Code Week 2016.
Przez cały tydzień kodowaliśmy i programowaliśmy, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy. Uczniowie klas 5 na zajęciach koła komputerowego utworzyli animacje i proste gry w programie Scratch a najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznali podstawy programowania: stworzyli kody-plany, czyli zaprogramowali drogę, jaką trzeba pokonać, aby dojść do określonego celu.

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W dzisiejszym świecie umiejętność programowania staje się umiejętnością kluczową. Wspiera rozwój intelektualny dzieci i pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.

9 lutego 2017 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, w tym roku pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Przez cały miesiąc uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych działaniach propagujących bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Uczniowie klasy 6c przygotowali i przedstawili wszystkim uczniom w szkole scenkę teatralną przypominającą o zasadach bezpiecznego zachowania w sieci. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z cyklu „Owce w sieci”. Czwartoklasiści poznali witrynę Sieciaki.pl i przygotowali plakaty promujące bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie klas 5 wzięli udział w zajęciach z cyklu „321 Internet”, przygotowali prezentacje multimedialne „Bądź bezpieczny w sieci”. Zaś uczniowie klas 6 zagrali w edukacyjną grę decyzyjną „Rufus w opałach”, która pozwala zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa natrafia młody użytkownik nowoczesnych technologii i pokazuje, jak reagować w trudnych sytuacjach.

Close Menu