Nasze działania

Wybory do SU

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

W środę (25.09.2020) w Szkole Podstawowej nr 25 odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, w których uczestniczyli wszyscy obecni w tym dniu uczniowie klas 4 – 8. Spośród dziesięciu kandydatów największą ilość głosów uzyskała Michał Jankowski z klasy 8a obejmując tym samym funkcję PRZEWODNICZĄCEGO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wybory poprzedziła debata.

Dnia 24 września odbyła się debata wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, podczas której kandydaci przedstawili społeczności szkolnej swoje programy. Mogliśmy usłyszeć wiele ciekawych i rzeczowych pomysłów. Trzymaliśmy mocno kciuki za wszystkich kandydujących!

Mikołajki

Naszą szkołę z okazji Mikołajek odwiedził Święty Mikołaj razem ze Śnieżynką i Elfem. Jak się okazało wszystkie dzieci były baaaardzo grzeczne w tym roku, więc otrzymały prezenty (nie wręczono ani jednej rózgi!). Uczniowie klas młodszych na każdej przerwie śledzili naszych gości, prosząc choć o chwilę rozmowy i przedstawiając dalsze prośby związane z nadchodzącymi świętami. Mikołaj obiecał, że postara się spełnić marzenia wszystkich.

KONFERENCJA „DROGI DO SAMORZĄDNOŚCI”

10 marca byliśmy gospodarzami konferencji skierowanej do młodzieży gimnazjalnej naszego powiatu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wraz opiekunami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum w Milejewie. Gościem specjalnym był Przewodniczący Rady Miasta, pan Marek Pruszak, który opowiedział o swojej drodze do aktywności samorządowej, o tym jak sam rozumie „samorządność” oraz zachęcił do dalszej aktywności w najbliższym otoczeniu i nie tylko.
Przedstawiciele Samorządów Uczniowskich po obejrzeniu filmu prezentującego wyniki sondy nt. „Samorządności” wśród mieszkańców Elbląga zaprezentowali zakres dotychczasowych działań w swoich szkołach.
Anna Śledzińska i Paweł Kulasiewicz ze Stowarzyszenia Elbląg – Europa poprowadzili warsztaty, podczas których młodzież współpracując i świetnie się bawiąc szukała swoich dróg do samorządności. W tym czasie opiekunowie wymieniali się swoimi doświadczeniami.
Wkrótce odbędą się kolejne spotkania, jako kontynuacja rozpoczętej dziś DROGI…

Więcej zdjęć: tutaj.

Skład Rady SU

Michał Jankowski

przewodniczący

Rada Samorządu Uczniowskiego

Lena Nawrocka (kl. 6 a)

Julia Grigorjew (kl. 4 b)

Wojciech Dąbrowski (kl. 7 a)

Agata Pytel (kl. 6 d)

Oliwia Puzio (kl. 6 c)

Tymoteusz Mazurkiewicz (kl. 7 d)

Klaudia Mazurek – Czachorowska (kl. 8 b)

Radny Młodzieżowej Rady Miasta Elbląg

Olgierd Pawłowski (kl. 8 a)

RZECZNIK PRAW UCZNIA

Anna Szyszka

Skip to content