Nasze działania

Wybory do SU

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Na przełomie września i października w Zespole Szkół nr 2 społeczność uczniowska miała możliwość wybrać swoich przedstawicieli. Uczniowie z klas gimnazjalnych oraz z klas starszych szkoły podstawowej wybierali Przewodniczącego oraz Radę SU. Młodzi demokraci przygotowali programy wyborcze – niektórzy po intensywnych dyskusjach z rówieśnikami, a następnie rozpoczęła się kampania wyborcza – szczególnie zauważalna na szkolnych korytarzach.

5 października odbyła się debata, podczas której kandydaci przedstawili swoje programy oraz chętnie odpowiadali na pytania wyborców. Szczególne słowa uznania należą się reprezentantom klas czwartych, którzy pierwszy raz uczestniczyli w wyborach, a byli bardzo odważni i świetnie przygotowani.

W piątek, 6 października komisja wyborcza zaczęła swoją pracę o godzinie 9.50. W jej skład weszli przedstawiciele klas głosujących. Wszyscy obecni w tym dniu uczniowie mieli możliwość pokazania, że demokracja w Zespole Szkół nr 2 jest realna. Po przeliczeniu wszystkich głosów komisja oznajmiła, że Wybory 2017 wygrała Daria Przybyszewska z klasy II b, natomiast zastępcą przewodniczącej została Wiktoria Mac z klasy III e. Pozostali kandydaci weszli w skład Rady SU.

Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy na rzecz społeczności uczniowskiej!

 

Mikołajki

Naszą szkołę z okazji Mikołajek odwiedził Święty Mikołaj razem ze Śnieżynką i Elfem. Jak się okazało wszystkie dzieci były baaaardzo grzeczne w tym roku, więc otrzymały prezenty (nie wręczono ani jednej rózgi!). Uczniowie klas młodszych na każdej przerwie śledzili naszych gości, prosząc choć o chwilę rozmowy i przedstawiając dalsze prośby związane z nadchodzącymi świętami. Mikołaj obiecał, że postara się spełnić marzenia wszystkich.

KONFERENCJA „DROGI DO SAMORZĄDNOŚCI”

10 marca byliśmy gospodarzami konferencji skierowanej do młodzieży gimnazjalnej naszego powiatu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wraz opiekunami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum w Milejewie. Gościem specjalnym był Przewodniczący Rady Miasta, pan Marek Pruszak, który opowiedział o swojej drodze do aktywności samorządowej, o tym jak sam rozumie „samorządność” oraz zachęcił do dalszej aktywności w najbliższym otoczeniu i nie tylko.
Przedstawiciele Samorządów Uczniowskich po obejrzeniu filmu prezentującego wyniki sondy nt. „Samorządności” wśród mieszkańców Elbląga zaprezentowali zakres dotychczasowych działań w swoich szkołach.
Anna Śledzińska i Paweł Kulasiewicz ze Stowarzyszenia Elbląg – Europa poprowadzili warsztaty, podczas których młodzież współpracując i świetnie się bawiąc szukała swoich dróg do samorządności. W tym czasie opiekunowie wymieniali się swoimi doświadczeniami.
Wkrótce odbędą się kolejne spotkania, jako kontynuacja rozpoczętej dziś DROGI…

Więcej zdjęć: tutaj.

Skład Rady SU

Daria Przybyszewska

przewodnicząca

Wiktoria Mac

zastępca przewodniczącego