Nasze działania

Wybory do SU

SAMORZĄD UCZNIOWSKI – DEBATA ORAZ SZKOLNE WYBORY SAMORZĄDOWE

Dnia 1 października w naszej szkole odbyła się debata kandydatów ubiegających się o członkostwo w Samorządzie Uczniowskim. Każdy z kandydatów zaprezentował swój program wyborczy. Przedstawianym pomysłom uważnie przysłuchiwała się nasza społeczność szkolna, a po zakończonej prezentacji, wyborcy mieli okazję zadać kandydatom pytania. Odbyły się również szkolne wybory samorządowe, podczas których każdy z uczniów mógł oddać swój głos na jednego wybranego kandydata do Samorządu. Po podliczeniu wszystkich głosów, komisja wyborcza ogłosiła wyniki. Miło nam poinformować, że przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Oliwia Żukowska z klasy 8c.

Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy na rzecz społeczności uczniowskiej!

 

Mikołajki

Naszą szkołę z okazji Mikołajek odwiedził Święty Mikołaj razem ze Śnieżynką i Elfem. Jak się okazało wszystkie dzieci były baaaardzo grzeczne w tym roku, więc otrzymały prezenty (nie wręczono ani jednej rózgi!). Uczniowie klas młodszych na każdej przerwie śledzili naszych gości, prosząc choć o chwilę rozmowy i przedstawiając dalsze prośby związane z nadchodzącymi świętami. Mikołaj obiecał, że postara się spełnić marzenia wszystkich.

KONFERENCJA „DROGI DO SAMORZĄDNOŚCI”

10 marca byliśmy gospodarzami konferencji skierowanej do młodzieży gimnazjalnej naszego powiatu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wraz opiekunami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum w Milejewie. Gościem specjalnym był Przewodniczący Rady Miasta, pan Marek Pruszak, który opowiedział o swojej drodze do aktywności samorządowej, o tym jak sam rozumie „samorządność” oraz zachęcił do dalszej aktywności w najbliższym otoczeniu i nie tylko.
Przedstawiciele Samorządów Uczniowskich po obejrzeniu filmu prezentującego wyniki sondy nt. „Samorządności” wśród mieszkańców Elbląga zaprezentowali zakres dotychczasowych działań w swoich szkołach.
Anna Śledzińska i Paweł Kulasiewicz ze Stowarzyszenia Elbląg – Europa poprowadzili warsztaty, podczas których młodzież współpracując i świetnie się bawiąc szukała swoich dróg do samorządności. W tym czasie opiekunowie wymieniali się swoimi doświadczeniami.
Wkrótce odbędą się kolejne spotkania, jako kontynuacja rozpoczętej dziś DROGI…

Więcej zdjęć: tutaj.

Skład Rady SU

Oliwia Żukowska

przewodnicząca

Close Menu