Nasze działania

Wybory do SU

Mikołajki

Naszą szkołę z okazji Mikołajek odwiedził Święty Mikołaj razem ze Śnieżynką i Elfem. Jak się okazało wszystkie dzieci były baaaardzo grzeczne w tym roku, więc otrzymały prezenty (nie wręczono ani jednej rózgi!). Uczniowie klas młodszych na każdej przerwie śledzili naszych gości, prosząc choć o chwilę rozmowy i przedstawiając dalsze prośby związane z nadchodzącymi świętami. Mikołaj obiecał, że postara się spełnić marzenia wszystkich.

KONFERENCJA „DROGI DO SAMORZĄDNOŚCI”

10 marca byliśmy gospodarzami konferencji skierowanej do młodzieży gimnazjalnej naszego powiatu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wraz opiekunami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum w Milejewie. Gościem specjalnym był Przewodniczący Rady Miasta, pan Marek Pruszak, który opowiedział o swojej drodze do aktywności samorządowej, o tym jak sam rozumie „samorządność” oraz zachęcił do dalszej aktywności w najbliższym otoczeniu i nie tylko.
Przedstawiciele Samorządów Uczniowskich po obejrzeniu filmu prezentującego wyniki sondy nt. „Samorządności” wśród mieszkańców Elbląga zaprezentowali zakres dotychczasowych działań w swoich szkołach.
Anna Śledzińska i Paweł Kulasiewicz ze Stowarzyszenia Elbląg – Europa poprowadzili warsztaty, podczas których młodzież współpracując i świetnie się bawiąc szukała swoich dróg do samorządności. W tym czasie opiekunowie wymieniali się swoimi doświadczeniami.
Wkrótce odbędą się kolejne spotkania, jako kontynuacja rozpoczętej dziś DROGI…

Więcej zdjęć: tutaj.

Skład Rady SU

Michalina Zumkowska 8c

przewodnicząca

Rada Samorządu Uczniowskiego

Wiktoria Wybrańska 7d

Amelia Janicka 7a

Patryk Polaczek 5b

Natalia Lewandowska 4c

Zuzanna Kochanowska 4b

Maja Zumkowska 4a

Radny Młodzieżowej Rady Miasta Elbląg

RZECZNIK PRAW UCZNIA

Anna Szyszka

Skip to content